AdToDate News

ЗА „АУДИ“ СЕ ВРАТИ И ОД „ОНОЈ“ СВЕТ: До последен здив за моќната спортска машина

22 фев 2018 Creative

Иако старецот веќе ги затвори очите и „испушти душа“, штом го слушна автомобилот, реши да се врати меѓу живите

ЕМИЛ ХАЏИ ПАНЗОВ, „ФИЛТЕР ЛАБЕЛ“: Музиката во домашните реклами ретко ја бираат професионалци

22 фев 2018 Admen

На нашиот маркетинг пазар, барем кога се работи за музиката, сé уште доминира мислењето дека тоа е најлесниот дел. Не ретко се случува за идејата, а и за конечниот избор на музика, да одлучува и директорот на компанијата што ја нарачува рекламата

ЌЕ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ ЛИ: Легендарната „Кокта“ го врати првичниот изглед (фото)

21 фев 2018 Creative

Инспирацијата за новиот изглед на пијалакот влече корени од 1953 година, кога „кокта“, по рецепт на хемискиот инжинер Емерик Зелинк, била првпат претставена во јавноста

СЕ СМИРИЈА ВО СТАКЛЕН КАФЕЗ: Моќта на музиката прикажана на најдобар можен начин (видео)

21 фев 2018 Campaigns

Креаторите на кампањата очигледно добро ги засукале ракавите и тоа што го добиле како краен производ е видео што на најдобар можен начин ја покажува моќта на музиката

Campaigns

ТОА НЕ Е ЗАМАТЕНА СНИМКА: Како изгледа кога олимпијка со оштетен вид скија со 100 километри на час

Вратите на патеката, стартот, целта, придружничкаta се само заматени силуети што се појавуваат во видното поле на параолимпијката. Но, и покрај таквото оштетување, параолимпијката Мена и натаму е на своите скии

23 фев 2018
Video

ADTODATE ИНТЕРВЈУ: Дарко Булдиоски, специјалист за дигитален маркетинг
ADTODATE ИНТЕРВЈУ: Дамјан Дамјановски, стратег за дигитален маркетинг и иновации
ADTODATE ИНТЕРВЈУ: Хајмо Хамер, основач на групацијата „Крафтверк“
ADTODATE ИНТЕРВЈУ: Мирослав Варга, тренер за дигитален маркетинг
ADTODATE ИНТЕРВЈУ: Јанез Ракушчек, извршен креативен директор
ADTODATE ИНТЕРВЈУ: Дарко Булдиоски, специјалист за дигитален маркетинг
10 ное 2017
Local

„СТОБИ ФЛИПС“ ОТИДЕ ВО ВСЕЛЕНАТА: Црвеното кесиче лансирано на 36 километри над Земјата (видео)

23 фев 2018

Пакувањето било лансирано од Германија, со метеоролошки балон, а целиот потфат бил снимен со камерa. Од снимките се гледа како балонот што го носеше кесичето „Стоби флипс“ достигнува височина од 36 километри и 131 метар

ЛЕТЕЧКИОТ МАКЕДОНЕЦ: Како е претставен Игор Стефановски-Иџе во новото промотивно видео

23 фев 2018

Моменти од трки, тензична музика и говор со безброј разновидни епитети го сочинуваат новото видео посветено на нашиот најдобар рели-воач, Игор Стефановски-Иџе

ГО СПАСИ ОД КАЗНА ЗА ПАРКИНГ: Добар гест во Скопје бргу стана хит на социјалните мрежи

25 јан 2018

Повеќе од јасно е дека целта на овој потег е бргу да стане вирален на социјалните мрежи преку хаштагот #TheGoodnessEffect, а со тоа и да ги поттикне граѓаните да прават што повеќе добри гестови во нивното секојдневие

Digital