Hashtag: '#Pepsi'
Creative

ДРИБЛИНГ ЗА ПЕПСИ: Дуел на фудбалските ѕвезди Меси и Сала за една лименка (видео)

27 фев 2019
Видеото е забавно, иако содржински не се разликува многу од рекламите во кои од фудбалери се бара да покажат како жонглираат, дриблаат или шутираат
Campaigns

НАЈАВА ЗА СУПЕРБОУЛ: „Бадвајзер“ промовира пиво произведено со обновлива енергија (видео)

23 јан 2019
Насловена „Wind Never Felt Better“ приказната ја нагласува посветеноста на „Бадвајзер“ кон обновливите извори на енергија. Во тој контекст оди и легендарната песна „Blowin’ in the Wind“ од Боб Дилан
Campaigns

Што направи Heineken, а Pepsi испушти во последните реклами

27 апр 2017
Брендовите денес се похрабро презентираат ставови, промовираат различни вредности, со цел да привлечат што поголема публика. Heineken со новата кампања Worlds Apart докажа дека ризикот се исплати.
Campaigns

Pepsi, what were you thinking?

06 апр 2017
Откако предизвика лавина негативни реакции, вчера Pepsi одлучи да ја повлече рекламата во која главна улога има Кендал Џенер.
прикажани (од 1 до 4) од вкупно: 4
Напишавме