Hashtag: '#конференција'
Festivals

АГЕНДАТА Е ПОДГОТВЕНА: Тринаесет говорници ќе застанат на бината на годинешниот AllWeb

13 ное 2018
Блаже Аризанов, Македонецот што направи бум со својот стартап во Индија, Роџер Едвардс од Единбург, чии предавања ја креваат публиката на нозе, како и Горјан Јовановски, креаторот на апликацијата „Мој воздух“ ќе бидат дел од учесниците
Festivals

КАКО СЕ ВОДИ ЕДНОСТАВЕН МАРКЕТИНГ: Роџер Едвардс од „Маркетинг и финансии“ доаѓа на AllWeb

15 окт 2018
Покрај Едвардс, како што најавија организаторите, на Конференцијата своите искуства, знаења и совети ќе ги споделат и Недим Шабич- експерт за оптимизација на Интернет пребарувачи и Горјан Јовановски, од Booking.com
Festivals

ДИГИТАЛНА ТРАНСФОРМАЦИЈА И ЗА ЗАНАЕТЧИИ: Најавено седмото издание на конференцијата AllWeb

20 сеп 2018
За некои од посетителите, ова ќе биде ново и сосема поинакво искуство, за други ќе значи почеток на промена во работењето, за трети можеби и нови бизнис можности, вели Дарко Булдиоски, програмски директор на AllWeb
Festivals

ГУГЛ ЗНАЕ (СКОРО) СÈ ЗА ВАС: Предавања, дружење и нови знаења на годинешниот „AllWeb“ (фото)

20 ное 2017
Лидери на бизнис платформи во областа на онлајн услугите, како и визионери за тоа што ќе значи дигиталното огласување и воопшто дигиталната комуникација во иднина се појавија на бината на годинешното издание на конференцијата „AllWeb“
Festivals

КАКО ДА СЕ РЕКЛАМИРАТЕ ПРЕКУ „ГУГЛ“: Десет часа нови дигитални знаења на конференцијата „AllWeb“

16 ное 2017
Конференцијата се одржува во Драмскиот театар во Скопје. Како главен предавач е најавен Џон Буркхарт, кој треба да зборува за т.н. „newsjacking“, како и за креирањето маркетиншка содржина во реално време
Admen

МАТЕЈ ЛОНЧАРИЌ, 24SATA: За 10 години на ТВ ќе има само вести и спорт, сè друго ќе оди на „Јутјуб“

07 ное 2017
Дури и тие што се многу помлади не гледаат телевизија и веќе немаат однос кон линеарната програма, како што имавме ние кога бевме млади, вели Матеј Лончариќ, од „24sata.hr“ кој ќе одржи предавање на конференцијата за дигитален маркетинг „AllWeb“
Festivals

КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА ИДНИНАТА НА ОГЛАСУВАЊЕТО: Новите медиски трендови во фокусот на СЕМПЛ

30 окт 2017
Потрагата по нови идеи, местото на јазикот и креативноста, како и улогата на дигиталниот маркетинг и на инфлуенсерите ќе бидат во фокусот на годинешното издание на конференцијата за медиски трендови СЕМПЛ
Local

AmCham конференција - Етичко и одговорно рекламирање

30 јун 2017
Вчера, во Александар Палас, се одржа конференцијата на тема Advertising Ethics: Global Trends & Regional Practice, на која зборуваа неколку говорници од областа на адвертајзингот, маркетинг и комуникации. Организацијата беше на АmCham Macedonia.
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 9 | следни
Напишавме