Hashtag: '#EpicaAwards'
Festivals

ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ ЕПИКА: Групацијата „McCann“ е прогласена за Агенциска мрежа на годината

18 ное 2018
За значајното признание во областа на индустријата на креативните комуникации годинава конкурираа рекордни 4.020 проекти од 69 држави од целиот свет. Тоа е за 20 проценти повеќе од минатото издание
Creative

ДОБРО ЌЕ ВЕ НАСМЕАТ: Најзабавните реклами во 2017 година (видео)

22 ное 2017
Во дел од видеата можат да се видат ѓубреџии што работат како стјуардеси, богаташи со мебел од „Икеа“, суштества од друга планета, автомобили што ќе ве изневерат кога нема да очекувате
Festivals

КНИГАТА ЗА МИР ИМ ДОНЕСЕ СРЕБРО И БРОНЗА: Две награди „Епика“ за белградската „Њу Момент“ (видео)

15 ное 2017
На годинешното меѓународно жирирање за ова престижно признание од областа на маркетингот, белградската агенција освои две награди, бронзена и сребрена. Со тоа „New Moment“ е единствена агенција од регионот што ја добила оваа значајна награда
Festivals

Новото издание на Epica Awards е отворено за пријави!

04 сеп 2017
Epica Awards 2017 се официјално отворени за пријави, а оваа година носат две нови категории, како и жири во проширен состав.
Festivals

Epica Awards со новитети за годинешниот фестивал

23 јун 2017
Epica Awards, или најпознатиот фестивал кој ги обединува сите медиумски и новински агенции за заедно да ги „разгледуваат“ и наградуваат креативните решенија, оваа година откри дека ќе има новитети во програмата.
прикажани (од 1 до 5) од вкупно: 5
Напишавме