Hashtag: '#AllWeb'
Festivals

КАКО СЕ ВОДИ ЕДНОСТАВЕН МАРКЕТИНГ: Роџер Едвардс од „Маркетинг и финансии“ доаѓа на AllWeb

15 окт 2018
Покрај Едвардс, како што најавија организаторите, на Конференцијата своите искуства, знаења и совети ќе ги споделат и Недим Шабич- експерт за оптимизација на Интернет пребарувачи и Горјан Јовановски, од Booking.com
Festivals

ДИГИТАЛНА ТРАНСФОРМАЦИЈА И ЗА ЗАНАЕТЧИИ: Најавено седмото издание на конференцијата AllWeb

20 сеп 2018
За некои од посетителите, ова ќе биде ново и сосема поинакво искуство, за други ќе значи почеток на промена во работењето, за трети можеби и нови бизнис можности, вели Дарко Булдиоски, програмски директор на AllWeb
Admen

ДАРКО БУЛДИОСКИ: Марк, сенаторите и приватност 2.0 (анализа)

11 апр 2018
Главната причина која ги тера политичарите да се приклонуваат кон регулација е политичка, односно одбраната на „Американска демократија“ која, ете затоа што Facebook дозволил, некој од надвор им ја нарушил, без притоа да го видат слонот во собата
Admen

РОБЕРТ ПЕТКОВИЌ, АНАЛИТИЧАР: Не им ги трошете залудно парите на клиентите, истражете го пазарот

01 дек 2017
Ако имате аналитичар и добар маркетиншки тим, после неколку месеци ќе почнете да дознавате што жените или мажите сакаат претпладне, попладне и дури тогаш почнувате со добри заработки на вашиот веб-шоп
Admen

БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВ УСПЕХ: Нашинецот Дамјан, дел од тимот што ја направи глобалната кампања на Кока-кола

28 ное 2017
Речиси и нема кој не се сеќава на периодот кога врз шишињата „кока-кола“ стоеја лични имиња како Петар, Сања, Горан. Токму Дамјан Дамјановски, Австралиец со македонско потекло, бил дел од тимот што првично ја создаде таа глобална кампања
Admen

ХАЈМО ХАМЕР, АВСТРИСКИОТ МИСТЕР ДИГИТАЛ: Класичното огласување опаѓа, доаѓа вештачката интелигенција

27 ное 2017
Хајмо Хамер, кого го нарекуваат и „Австриски Мистер дигитал“, на неодамнешното издание на „AllWeb“ во Скопје го одржа едно од најдобрите предавања на конференцијата. Со неговата групација „Крафтверк“ има креирано над 4.500 рекламни кампањи
Admen

МИРОСЛАВ ВАРГА, ТРЕНЕР ЗА ДИГИТАЛЕН МАРКЕТИНГ: „Гугл“ знае многу за нас, зашто ние му дозволуваме

23 ное 2017
За разлика од „Гугл“, другите сервиси не ви ги даваат информациите што ги имаат за вас. Пробајте некој телеком да прашате што знае за вас, нема ништо да каже. Тоа ми е многу пострашно, вели Мирослав Варга, сертифициран Гугл-тренер
Digital

ШТО НИ КАЖУВА „ГУГЛ“: Северина е „виновна“ што Македонците веќе не се интересираат за секс (видео)

22 ное 2017
Македонските граѓани веќе не покажуваат интерес за секс, а тој почнал да опаѓа откако пред повеќе од десет години беше актуелно експлицитното видео на Северина. Тоа го покажуваат податоците на „Гугл“
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 14 | следни
Напишавме