Hashtag: '#Ровињ'
Festivals

ВИКЕНД МЕДИА ФЕСТИВАЛ: Порталите не ги измислија кликбајтовите, телевизиите тоа го прават со години

23 сеп 2018
Иднината на класичната „free to air“ телевизија, безбедноста на интернет корисниците, специфичностите во креирањето дигитална содржина, како и значењето на т.н. „storytelling“ беа дел од темите фестивалот во Ровињ
Festivals

КАКО ИЗГЛЕДА ДА СЕ СОВЕТУВА ВУЧИЌ: Експерти за комуникации доаѓаат на Викенд медиа фестивал во Ровињ

19 сеп 2018
Најголемата опасност за еден лидер е да биде опкружен со луѓе што нема да сакаат или не ќе можат да му ги укажат грешките, вели поранешната советничка за медиуми на српскиот претседател Александар Вучиќ
Festivals

ДАЛИ МОБИЛНИОТ ВЕ ШПИОНИРА: Експерти и разновидни теми најавени за Викенд медиа фестивалот во Ровињ

12 јул 2018
На предавањата, панелите и работилниците ќе бидат опфатени тековни теми и трендови, како од политика и дигитализација, така до книжевност и авантуристички експедиции, проследени со дебати, излагања и панел-дискусии
Festivals

ОТВОРЕН КОНКУРСОТ ЗА BALCANNES: Гратис учество во Кан за најдобрата агенција од регионот

20 јун 2018
Како и во изминатите години, натпреварувањето „BalCannes“ ќе биде организирано во рамките на Викенд медиа фестивалот што од 20 до 23 септември ќе се одржи во Ровињ, Хрватска
Festivals

ДЕНОВИ НА КОМУНИКАЦИИТЕ: Aгенција на годината во Хрватска е „Bruketa&Žinić&Grey“

16 апр 2018
Во изминатите години имавме можност да соработуваме со некои од најамбициозните луѓе во државата. Нивната амбиција ни дава мотив и сила за напредување“, се вели во изјавата од двајцата креативни директори на агенцијата, Давор Брукета и Никола Жиниќ
Festivals

ОКО НЕ МУ ТРЕПНУВА: На фестивалот во Ровињ доаѓа мултимедијалниот уметник што „црта“ со поглед

16 фев 2018
Со помош на комплексен алгоритам и со помош на технологија на инфрацрвени зраци креира портрети исклучиво преку зениците од неговите очи, додека гледа во компјутерски монитор
Festivals

НАЈДОБРИТЕ АГЕНЦИИ НА БАЛКАНОТ: Избор на топ 25 проекти во 2017 година (видео)

04 окт 2017
За проектите гласаа стручни лица од фелата, претставници од агенции, клиенти, како и новинари кои ги следат случувањата во маркетинг секторот
прикажани (од 1 до 7) од вкупно: 7
Напишавме