Hashtag: '#Кактус'
Admen

ГИОРГИ АВАЛИАНИ, LEAVINGSTONE: Наградите се добри за агенциите, но ништо не им значат на клиентите

06 ное 2018
Работата и креативниот процес се тоа за коешто клиентите се интересираат многу повеќе, отколку неколку светкави статуетки што и не се разликуваат многу едни од други, коментира Авалиани којшто ќе биде главен говорник на „Кактус2018“
Digital

ШТО Е BLOCKCHAIN ТЕХНОЛОГИЈА: Разговор со Фабиен Ауфрехнер од Havas Blockchain

03 окт 2018
Блокчејн (blockchain) технологиите се „дигитални книги“ што овозможуваат чување и пренесување на информациите. Ова го објаснува Фабиен Ауфрехнер (Fabien Aufrechner) од „Havas Blockchain“, Франција, во интервју за фестивалот „Кактус 2018“
Festivals

ИДЕЈАТА Е ЗАЛУДНА БЕЗ ЕГЗЕКУЦИЈА: Македонски креативци и годинава во жирито на фестивалот „Кактус“

25 сеп 2018
Тоа што го прави интересен овој фестивал се предавачите и дискусиите што ќе бидат во фокусот на идеите и начинот на нивна реализација во контекст на новите трендови во креативните комуникации
Admen

ЈАНЕЗ РАКУШЧЕК, ИЗВРШЕН КРЕАТИВЕН ДИРЕКТОР: Класичните реклами сè повеќе се пречка (видео/интервју)

10 ное 2017
Ако агенциите некогаш самите себе се разбираа како компании кои се во сервис-бизнисот, сега треба да сфатат дека се во продукт-бизнисот, во бизнисот на произведување, креирање иновативни продукти, вели Јанез Ракушчек во интервју за „AdToDate.mk“
Festivals

БОЦКАВИ СТАТУЕТКИ, ОВАЦИИ И СЛАВЕЊЕ: Што се случуваше на фестивалот „Кактус“ (фото)

03 ное 2017
Со овции како на спортски натпревари беа поздравувани одлуките на жирито додека се доделуваа наградите на годинешното издание на Фестивалот на интегрирани комуникации „Кактус
Festivals

ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ НА „КАКТУС“: Гранд при за „Лео брунет“ и „Вип“ за проектот „NEO“ (видео)

03 ное 2017
За препознатливите „боцкави“ статуетки на фестивалот „Кактус“ годинава конкурираа 124 проекти. Одлуките ги донесоа српско жири, под водство на Жарко Вељковиќ, како и регионално жири, на чие чело беше Душан Дракалски
Festivals

БРЕНДОВИТЕ СЕ КАКО ЛУЃЕ, ДА НЕ БИДАТ „ASHOLES“: Креативни предавања и дебати на фестивалот „Кактус“

02 ное 2017
На балканската сцена е мал бројот на кампањи во кои акцентот е ставен кон поттикнување акции од кои корист би имала општествената заедница, беше истакнато на првиот ден од фестивалот за интегрирани комуникации „Кактус“
Festivals

НАЈДОБРИОТ ЛОШ ПРИМЕР ЗА ОГЛАСУВАЊЕ: Што може да се научи на фестивалот „Кактус“

31 окт 2017
Според најавата во програмата, Душан Дракалски на фестивалот ќе одржи работилница на тема „Very good bad example“, што е наменета за агенции од областа на креативниот маркетинг
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 9 | следни
Напишавме