Hashtag: '#награда'
Campaigns

FOR THE LOVE OF IT: Пепси изненади со нов слоган (видео)

13 јан 2019
Новиот слоган е „For the love of it“ и тој од сега натаму би требало да биде нивни знак на препознавање. Воедно со новото мото сакаат да ги поттикнат своите потрошувачи да се препуштат со сето свое срце кон тоа што го сакаат и го прават
Campaigns

ПОКАЖЕТЕ ЕМОЦИИ, А НЕ ЕМОТИКОНИ: Германија почна кампања против снимањето несреќи (видео)

16 дек 2018
Многумина ги загубиле животите, токму поради тоа што брзата помош и пожарникарите не можеле да пристапат веднаш до местото каде се повредените. Спасувачите буквално требало да се пробиваат меѓу насобраните минувачи што се туркаат да снимаат
Local

НЕДЕЛА НА ДИЗАЈНОТ ВО СКОПЈЕ: Земја во фокусот е Германија, темата е „Објективност“

20 ное 2018
Германија, годинешната земја во фокус, ќе се претстави со 12 светски познати дизајн студија, отворени презентации на дизајнерите, посета и соработка со производители од Македонија кои сакаат да настапат на германскиот пазар
Campaigns

НЕМАМЕ МЕСТО ЗА „ТРАНСЕКСУАЛНИ“ АНГЕЛИ: Маркетинг шефот на „Victoria's Secret“ се извини за изјавата

12 ное 2018
Главниот маркетинг менаџер на „Victoria’s Secret“, Едвард Разек, се извини за изјавата што ја даде неодамна, а со која ги навреди трансексуално ориентираните модели, како и моделите со поголема тежина
Campaigns

ПОВИК ОД ИСЛАНД ЗА КОНТРА-АКЦИЈА: Британија забрани видео за мрачната страна на кокосовото масло

12 ное 2018
Цели пространства со кокосови палми масовно се уништуваат, а со цел да се обезбедат материјали за производство на кокосово масло. На тој начин се уништуваат и живеалиштата на орангутаните во прашумите
Campaigns

ЗАГРИЖУВАЧКИ ТРЕНД: Сексуалното малтретирање сè повеќе застапено во маркетинг-индустријата

05 ное 2018
Вкупно 34 проценти од жените и девет проценти од мажите се изјасниле дека биле жртви на сексуално малтретирање од страна на лица што се дел од нивните работни организации. Седумдесет и два отсто од нив, такво искуство имале повеќе од еднаш
Festivals

ВРВОТ НА McCANN СЕ СОБРА ВО БЕЛГРАД: Креативната индустрија е важна за развојот на регионот

30 окт 2018
Главната поента на оваа дискусија беше и развојот на самата идеја како постулат на успешните маркетинг кампањи и стратегии, како клуч за успехот во современото дигитално живеење
Admen

МИХАЕЛ МАСЛОВ, KETCHUM - МОСКВА: Пи-Ар професионалците ќе ги победат инфлуенсерите

16 окт 2018
Макретингот со инфлуенсери постојано ќе расте благодарение на новите дигитални платформи. Секоја појава на нови социјални медиуми, води кон нови потенцијали и кон уште поголемо влијание од инфлуенсерите, вели Маслов, којшто ќе гостува на „Кактус“
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 71 | следни
Напишавме