Hashtag: '#Инстаграм'
Digital

НЕКОЛКУ ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Кога е најдобро да се „постира“ на социјалните мрежи

12 фев 2019
Доколку целната група се ученици, тогаш подобро е да се „постира“ половина час пред почетокот на наставата и половина час до четириесетина минути откако завршува наставата за повеќето училишта
Digital

РЕКОРД СО МОБИЛНИТЕ: Гледачите на Супербоул направиле интернет-сообраќај од 24,05 терабајти

11 фев 2019
Само на Инстаграм бил генериран сообраќај од еден терабајт и тоа најмногу преку споделување фотографии. Според „Extreme Networks“ тоа е првпат „Инстаграм“ да го надмине „Фејсбук“ откако во 2014 година почнало мерењето на мобилниот интернет сообраќај
Campaigns

ДИЗЕЛ СЕ ПОДБИВА СО ИНСТАГРАМ-ЅВЕЗДИТЕ: Додека тие фотографираат храна, другите уживаат (видео)

10 фев 2019
Ѕвездите од социјалните мрежи, односно т.н. инфлуенсери се опседнати со тоа како ќе му се покажат на светот, наместо да уживаат во едноставна облека и во работите што ги опкружуваат. Тоа една од пораките од новиот рекламен серијал на „Дизел“
Digital

ДАЛЕКУ НАД СИТЕ: Мерцедес надмина една милијарда „лајкови“ на Инстаграм

02 дек 2018
Мерцедес воедно е првиот глобален бренд што го надминува прагот од една милијарда. Другите брендови, пак, се далеку зад германскиот автомобилски гигант
Digital

ПУКНА ТИКВАТА: Основачите на „Инстаграм“ дигнаа раце од апликацијата, најавуваат нов продукт

25 сеп 2018
Го напуштаме 'Инстаграм' за повтоно да ја истражиме нашата љубопитност и креативност. Градењето нови работи бара да се вратиме чекор назад, да видиме што е тоа што нè инспирира, се вели во соопштението на Систорм и Кригер
Digital

ИМА 90 ГОДИНИ И МИЛИОНИ ФАНОВИ: Запознајте ја Бади, најпопуларната Инстаграм-баба (видео)

23 јул 2018
Популарната старица вели дека отсекогаш била против правилата и дека сакала да искуси што е можно повеќе од животот. За искуството со „Инстаграм“ вели дека ѝ донело многу повеќе забава и доживувања од сè што искусила до сега
Digital

КОМПАНИИТЕ НЕ СЕ ОПАМЕТУВААТ: Токмат големи буџети за инстаграмџии со лажни фанови

20 јул 2018
По анализирањето на повеќе од 700.000 постови од инфлуенсерите, објавени во периодот од јануари до јуни годинава од страна на 4.600 кориснички профили, било откриено дека 12 отсто од инфлуенсерите купиле лажни фанови
Digital

„БИ-БИ-СИ“ ЗАСУКА РАКАВИ ЗА „ИНСТАГРАМ“: Како со мал тим ги преполови видеата и ги зголеми фановите

15 мар 2018
Благодарение на тимот што го сочинуваат шестмина експерти за менаџирање и медиумска продукција преку социјални медиуми, „Би-би-си“ денес има 4,8 милиони фанови на „Инстаграм“, а бројката се зголемува со по 2.000 нови следбеници дневно
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 8
Напишавме