Hashtag: '#Викенд медиа фестивал'
Admen

ПИТ РАДОВИЧ, КРЕАТИВЕН ДИРЕКТОР НА „CBS“: Раскажете добра приказна, луѓето бегаат од реклами

23 сеп 2018
Make them care. Раскажете ја приказната така што со луѓето, до кои треба да допрете, ќе воспоставите емотивна поврзаност, а не да им натурате својот производ, порача Радович во своето предавање во рамките на Викенд медиа фестивалот
Festivals

АГЕНЦИИТЕ СТАНАА ДЕБЕЛИ И МРЗЛИВИ: Панел дискусија за креативната индустрија

23 сеп 2018
Креативната индустрија мора да договори со креативност на новите предизвици, беше еден од заклучоците истакнати на панел дискусијата „Goodbye Mr. Sorrell?!“ што се одржа во рамките на Викенд медиа фестивалот во Ровињ
Festivals

ВИКЕНД МЕДИА ФЕСТИВАЛ: Порталите не ги измислија кликбајтовите, телевизиите тоа го прават со години

23 сеп 2018
Иднината на класичната „free to air“ телевизија, безбедноста на интернет корисниците, специфичностите во креирањето дигитална содржина, како и значењето на т.н. „storytelling“ беа дел од темите фестивалот во Ровињ
Festivals

КАКО ИЗГЛЕДА ДА СЕ СОВЕТУВА ВУЧИЌ: Експерти за комуникации доаѓаат на Викенд медиа фестивал во Ровињ

19 сеп 2018
Најголемата опасност за еден лидер е да биде опкружен со луѓе што нема да сакаат или не ќе можат да му ги укажат грешките, вели поранешната советничка за медиуми на српскиот претседател Александар Вучиќ
Festivals

ЕТИКАТА НА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Визионерот за дигитален маркетинг, Јерциновиќ доаѓа во Ровињ

25 јул 2018
Џејсон Јерциновиќ во дигиталната маркетинг индустрија е познат по тоа што се залага за креирање етички кодекс со кој би се ограничило користењето на вештачката интелигенција во маркетингот, а воедно би овозможиле транспарентност и доверба
Festivals

ДАЛИ МОБИЛНИОТ ВЕ ШПИОНИРА: Експерти и разновидни теми најавени за Викенд медиа фестивалот во Ровињ

12 јул 2018
На предавањата, панелите и работилниците ќе бидат опфатени тековни теми и трендови, како од политика и дигитализација, така до книжевност и авантуристички експедиции, проследени со дебати, излагања и панел-дискусии
Festivals

ОТВОРЕН КОНКУРСОТ ЗА BALCANNES: Гратис учество во Кан за најдобрата агенција од регионот

20 јун 2018
Како и во изминатите години, натпреварувањето „BalCannes“ ќе биде организирано во рамките на Викенд медиа фестивалот што од 20 до 23 септември ќе се одржи во Ровињ, Хрватска
прикажани (од 1 до 7) од вкупно: 7
Напишавме