Campaigns

КАКО ЛОНДОНЧАНИ СЕ БОРАТ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕТО: Разоткриен тивкиот убиец од улиците (видео)

15 окт 2018
Дали оваква акција барем малку ќе помогне за кревање на свеста и во нашите градови да почне сериозна борба против загадувањето

КАМПАЊА - ЈАС НЕ СУМ ОРУЖЈЕ: Потресни сведоштва на девојчињата киднапирани од Боко Харам (видео)

11 окт 2018
Оскаровката Кетрин Биглоу и основачот на продукцијата „Smuggler“, Патрик Милинг-Смит снимија серија видеа со потресни сведоштва на киднапираните девојчиња што го нашле патот до слободата. Кампањата се води за прибирање донации за помош

РЕЦИКЛИРАЊЕ СО СЕКОЈ ЗБОР: Кој е најчистиот фонт на светот?

04 окт 2018
Новиот фонт е веќе достапен за бесплатно преземање преку овој линк. Со преземањето на фонтот им се дава поддршкана акциите за здрава околина што ги води организацијата Екологисти без граници

ВОЗАЧИ, ДАЛИ СТЕ СВЕСНИ: Колку метри поминувате додека пишувате смс зад воланот?

04 окт 2018
Доколку помислите дека една порака во која би стоело „Доаѓам за пет минути“ ви одзема само дваесетина или триесет метри од патот пред вас, бидете сигурни дека сте погрешиле. Можете и самите да пресметате колку метри и километри возите на слепо

ИСТРАЖУВАЊЕ НА INTERBRAND: Епл, Гугл, Амазон се најдобри глобални брендови, Фејсбук на деветто место

03 окт 2018
Рангирањето во извештајот се базира на повеќе критериуми, како што се финансиските перформанси на брендовите, нивната улога во носењето одлуки при пазарување, но и нивната позиција во компетитивната бизнис средина

НЕМА КРИЗА ЗА ГОЛЕМИТЕ КЛУБОВИ: Огласувачите годинава ќе потрошат 57 милијарди евра за спонзорства

02 окт 2018
Најголеми вложувања ќе имаат компаниите во САД (21 милијарда евра), а веднаш зад нив се европските играчи во големите бизниси со планиран влог од 15 милијарди евра

ТВОЈА КОКТА, ТВОЈА РАБОТА: Екс-Ју кампања на „Кокта“ за новите генерации

30 сеп 2018
Снимени се видеа со млади луѓе што се занимаваат со уметност, боди-арт, спорт и коишто со своите активности се издвојуваат во околината во којашто живеат

КАМПАЊА НА ФОРБС: Колку ќе заработуваше Закерберг ако беше жена? (фото)

27 сеп 2018
Како ќе изгледаа и колкаво богатство ќе имаа Марк Закерберг, Бил Гејтс, Карлос Слим, Елон Маск, доколку беа жени, прашува магазинот „Форбс“ кој почна кампања против разликите во примањата меѓу мажите и жените во развиените земји
прикажани (од 1 до 8) од вкупно: 251 | следни
Creative
Напишавме